Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Zakończenie 3 edycji PROMENGO

10 września zakończyła się 3 edycja Programu Menedżerowie NGO PROMENGO – podobnie jak w poprzedniej edycji, w programie wzięły udział 44 osoby. Wszystkim absolwentom i absolwentkom serdecznie gratulujemy!

Menedżerowie i menedżerki stowarzyszeń i fundacji z całej Polski, zajmujący się pomocą charytatywną, usługami socjalnymi, ekologią, edukacją, rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, współpracą z Ukrainą, wolontariatem, przedstawiciele i przedstawicielki małych podmiotów działających na skalę lokalną i wielkich organizacji ogólnopolskich, specjaliści w wąskich dziedzinach i fachowcy od „infrastruktury III sektora”  - niezwykle zróżnicowana i barwna grupa 44 osób, które w październiku zeszłego roku rozpoczęły swoją przygodę z PROMENGO, właśnie ją zakończyła.

Ale zanim zakończyła, musiała się napracować. PROMENGO to bardzo intensywny program edukacyjny, który składa się z kilku elementów – dwudniowych warsztatów stacjonarnych, kursów i tekstów on-line oraz przygotowania pracy zaliczeniowej – zwykle w formie analizy lub mini-projektu, do wdrożenia w macierzystej organizacji.

I to wszystko razy dziewięć, bo PROMENGO składa się z dziewięciu ścieżek tematycznych. W edycji 2015/2016 uczestnicy i uczestniczki zajmowały się planowaniem strategicznym, fundraisingiem i marketingiem, podnosili swoje umiejętności z zakresu umiejętności interpersonalnych, zarządzania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi, wgryzali się w tajniki zarządzania finansami, zarządzania projektami i prawa. To była naprawdę wielka praca!

Ale dali radę:)

Tradycyjnie, program ukończyła mniej więcej połowa uczestników i uczestniczek. „Ukończyła” oznacza: osoba zdała wszystkie testy on-line, napisała prace zaliczeniowe na właściwym poziomie oraz nie przekroczyła limitu dozwolonych nieobecności. W tym roku 23 osoby spełniły te warunki i otrzymało dyplomy potwierdzające udział w PROMENGO. Pozostałe 21 osób dostało zaświadczenia wskazujące, które „ścieżki tematyczne” zostały zaliczone.

Bardzo gorąco gratulujemy wszystkim absolwentom i absolwentkom!

Spotkanie zamykające PROMENGO, które miało miejsce 10 września, było okazją do podsumowania całego roku pracy i docenienia wysiłku Promengowiczów i Promengowiczek.

Jak zwykle, zaczęliśmy mocnym akcentem „merytorycznym” – swoimi doświadczeniami z zarządzaniem podzielił się Andrzej Borzym, dyrygent i kompozytor. To pozornie zupełnie inne spojrzenie na kierowanie (które jednak okazało się bliskie i doświadczeniom pozarządowym), okraszone licznymi anegdotami i energią artysty, okazało się hitem, a odniesienia do prezentacji towarzyszyły nam przez cały dzień.

Potem nadszedł czas na chwilę retrospekcji. „Mój najważniejszy moment związany z udziałem w Promengo?”, „Co mi dało Promengo?” oraz „Czego mi jeszcze – jako menedżerowi/menedżercew – brakuje?” – wokół tych pytań zorganizowaliśmy sesję ewaluacyjną, która też stała się okazją do ogólnych podsumowań.

To, na co wszyscy czekali – rozdanie dyplomów, zaświadczeń i nagród, nastąpiło tuż potem. Z udziałem Radosława Jasińskiego z PAFW wręczyliśmy dyplomy i zaświadczenia, a także nagrody – za 100% frekwencję, aktywne wypełnianie ankiet poszkoleniowych, największą liczbę punktów na „mistrzodromie” i za najlepsze wyniki nauki.

Ostatnim punktem programu była sesja poświęcona przyszłości. Czy jest coś, co moglibyśmy razem robić? Czy menedżerowie i menedżerki III sektora mają pomysły i chęć działania na rozwój swojego środowiska? Czy chcą się dalej rozwijać i w jakim kierunku?

Odpowiedzi nie były jednoznaczne, ale dobrą wiadomością dla Promengowiczów i Promengowiczek jest to, że mogą brać udział w wydarzeniach edukacyjnych w ramach Programu Alumni.

Zapraszamy, do zobaczenia!

 

 

 

 

 

Kto zdobył dyplom ukończenia PROMENGO? Poniżej znajdziecie „listę chwały” – gratulujemy jeszcze raz!

osoba organizacja
Bożena Bednarek Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
Iryna Blażewicz Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy"
Agnieszka Borowska Partnerstwo Ulic Zielonej Białołęki "Moja Białołęka"
Irena Drozd Zgromadzenie Sióstr Służebnic NPM
Maja Głowacka Pracownia Edukacji Żywej
Janusz Gorol Fundacja TDJ
Katarzyna Grzegorczyk Federacja Mazowia
Sławomir Janus Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER
Anna Jarzębska Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych
Joanna Kalisiak Fundacja Avalon
Alina Karczewska Federacja Polskich Banków Żywności
Anna Kertyczak Związek Ukraińców w Polsce/Fundacja Edukacja dla Demokracji
Miroslava Keryk Fundacja "Nasz Wybór"
Joanna Krasnodębska Stowarzyszenie BORIS
Marcin Kruhlej Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
Łucja Kucmin-Węglarczyk Lokalna Grupa Działania "Blisko Krakowa"
Krzysztof Łyżwiński Stowarzyszenie Budujemy Przystań
Agnieszka Maszkowska Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab
Joanna Mielczarek Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich"
Małgorzata Olechowska Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina"
Sylwia Romańska-Węzik Lokalna Grupa Działania "Razem ku lepszej przyszłości"
Urszula Sobiecka Fundacja Edukacja dla Demokracji
Łukasz Szewczyk Stowarzyszenie Pracownia Filmowa "Cotopaxi"

 

Powrót do listy