Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

XXVI Webinarium FAOO - Na co uważać przy zawieraniu umów sponsoringowych?

Zapraszamy na kolejne webinarium, tym razem związane z szeroko rozumianym fundraisingiem – bo przecież znalezienie „sponsora” to jedno z marzeń osób zajmujących się zapewnieniem finansowania organizacji pozarządowych. 10 sierpnia, o godzinie 10.00, spotkanie z prawnikiem Grzegorzem Wiaderkiem.

XXVI Webinarium FAOO „Na co uważać przy zawieraniu umów sponsoringowych” poświęcone będzie omówieniu najważniejszych konsekwencji prawnych zawierania umów sponsoringowych przez organizacje pozarządowe. Zaczniemy od podstaw, wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest sponsoring, a potem kolejne wątki-odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Co to jest sponsoring?
  • Czym się różni sponsoring od darowizny?
  • Kto może zawierać umowy sponsoringowe?
  • Jakie są najważniejsze postanowienia umów sponsoringowych?
  • Co – ewentualnie - zamiast sponsoringu?

 

Powyższe kwestie będą omówione na przykładzie praktycznych doświadczeń organizacji pozarządowych oraz rozstrzygnięć administracyjnych i sądowych.

Pokój, w którym odbędzie się webinarium, dostępny jest przez poniższy link. Możesz już tam wejść i zaczekać w poczekalni, lub zjawić się tuż przed godziną 10.00, 10 sierpnia. Zapraszamy!

Link do pokoju - wejdź!

XXVI Webinarium FAOO prowadzić będzie Grzegorz Wiaderek.

Grzegorz Wiaderek

Prawnik. Członek zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa. W latach 1999-2011 koordynator Programu Prawnego Fundacji Batorego. Wcześniej przez 4 lata pracownik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Autor publikacji z zakresu prawa cywilnego, bankowego, prawa dotyczącego organizacji pozarządowych oraz problematyki dotacji z UE. Posiada bogate doświadczenia badawcze, ewaluacyjne oraz szkoleniowe.

Webinarium jest organizowane w ramach projektu "Niezależne finansowanie - silniejsze organizacje strażnicze" dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Powrót do listy