Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Zarządzanie ludźmi, prawo i fundraising – nowe ścieżki edukacyjne na platformie Kursodrom

Zapraszamy do skorzystania z trzech ścieżek do samodzielnej nauki online, które udostępniliśmy w ramach Mobilnej Akademii NGO MANGO. Na osoby, które zapoznają się z materiałami i do 20 sierpnia 2022 zaliczą test, czeka nagroda – dostęp do dodatkowych materiałów edukacyjnych poprzez smartfona za pośrednictwem aplikacji Mindmarker. UWAGA! Jest także możliwość wydrukowania imiennego certyfikatu potwierdzającego zaliczenie każdego przedmiotu.

Czym jest edukacyjna ścieżka?

Każda ścieżka to pięć materiałów poświęconych jednemu z trzech tematów: zarządzaniu ludźmi, zagadnieniom prawnym oraz pozyskiwaniu funduszy. Pojedynczy pakiet składa się m.in. z kursów e-learningowych, nagrań webinariów oraz edukacyjnych pigułek. Przy poszczególnych elementach każdej ścieżki znajduje się informacja o tym, ile czasu należy poświęcić czasu na zapoznanie się z danym materiałem.

Jakie zagadnienia są omawiane w ramach poszczególnych ścieżek – główne treści?

  • Zarządzanie ludźmi – rodzaje i charakterystyka zespołów; style zarządzania; delegowanie zadań i odpowiedzialności; zarządzanie wspierające; zarządzanie zespołem rozproszonym; coaching i narzędzia wspierające rozwój pracownika; modele motywowania pracowników.
  • Fundraising – jak utrzymywać relacje z darczyńcami; jak prowadzić kampanię przy małym budżecie; jak pozyskać nowych darczyńców; jak sprawić, aby współpraca organizacji z biznesem była długotrwała i satysfakcjonująca; jak oceniać i mierzyć fundraising.
  • Prawo – status OPP; działalność nieodpłatna, odpłatna i gospodarcza NGO; współpraca z administracją publiczną; tworzenie, treść i zmiana statutu organizacji; polityka rachunkowości; dokumenty wewnętrzne obowiązujące w NGO.

 

Jak skorzystać z edukacyjnej ścieżki w trzech krokach?

1. Wejdź na platformę Kursodrom.pl i zapisz się na wybraną ścieżkę. Jeśli jeszcze nie korzystasz z Kursodromu, konieczna będzie rejestracja:

 

2. Zapoznaj się ze wszystkimi materiałami w ramach ścieżki, zdaj test w terminie do 20.08.2022 i czekaj na e-mail w sprawie nagrody. UWAGA! Materiały możesz przeglądać w dowolnym, wygodnym dla siebie czasie.

 

3. Po otrzymaniu informacji pocztą elektroniczną o nagrodzie (dodatkowe materiały edukacyjne), potwierdź chęć skorzystania z niej, pobierz aplikację Mindmarker na smartfona, zaloguj się i… korzystaj.

Powodzenia!

***

Informacje dodatkowe

Możliwość skorzystania z aplikacji do nauki przez telefon otrzyma pierwsze 100 osób, które z powodzeniem przejdą przynajmniej jeden test udostępniony w ramach edukacyjnych ścieżek Mango. Naukę należy rozpocząć w ciągu trzech tygodni od otrzymania danych dostępowych.

Powrót do listy