Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Ścieżki edukacyjne MANGO

Zapraszamy do skorzystania z trzech ścieżek do samodzielnej nauki online, które udostępniliśmy w ramach Mobilnej Akademii NGO MANGO.

Czym jest edukacyjna ścieżka?

Każda ścieżka to pięć materiałów poświęconych jednemu z trzech tematów: zarządzaniu ludźmi, zagadnieniom prawnym oraz pozyskiwaniu funduszy. Pojedynczy pakiet składa się m.in. z kursów e-learningowych, nagrań webinariów oraz edukacyjnych pigułek. Przy poszczególnych elementach każdej ścieżki znajduje się informacja o tym, ile czasu należy poświęcić czasu na zapoznanie się z danym materiałem.

Jakie zagadnienia są omawiane w ramach poszczególnych ścieżek – główne treści?

  • Zarządzanie ludźmi – rodzaje i charakterystyka zespołów; style zarządzania; delegowanie zadań i odpowiedzialności; zarządzanie wspierające; zarządzanie zespołem rozproszonym; coaching i narzędzia wspierające rozwój pracownika; modele motywowania pracowników.
  • Fundraising – jak utrzymywać relacje z darczyńcami; jak prowadzić kampanię przy małym budżecie; jak pozyskać nowych darczyńców; jak sprawić, aby współpraca organizacji z biznesem była długotrwała i satysfakcjonująca; jak oceniać i mierzyć fundraising.
  • Prawo – status OPP; działalność nieodpłatna, odpłatna i gospodarcza NGO; współpraca z administracją publiczną; tworzenie, treść i zmiana statutu organizacji; polityka rachunkowości; dokumenty wewnętrzne obowiązujące w NGO.

Jak skorzystać z edukacyjnej ścieżki w trzech krokach?

1. Wejdź na platformę Kursodrom.pl i zapisz się na wybraną ścieżkę. Jeśli jeszcze nie korzystasz z Kursodromu, konieczna będzie rejestracja:

2. Zapoznaj się ze wszystkimi materiałami w ramach ścieżki, zdaj test i pobierz i wydrukuj automatycznie wygenerowany certyfikat. UWAGA! Materiały możesz przeglądać w dowolnym, wygodnym dla siebie czasie.

3. Ciesz się nową (lub odświeżoną wiedzą) i zajrzyj do innych części Kursodromu - znajdziesz tam ponad 250 materiałów edukacyjnych na tematy ważne dla osób zarządzających organizacjami lub mocno zaangażowanych w różne działania.

 

***