Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Aktualności

Konkurs na najlepszy artykuł naukowy na temat społeczeństwa obywatelskiego!

10.10.2018

Zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników uczelni i inne osoby zajmujące się działalnością naukowo-badawczą do udziału w konkursie „Kwartalnika Trzeci Sektor” na najlepszy artykuł. Do wygrania nagroda w wysokości 5000 zł i publikacja w punktowanym czasopiśmie naukowym.

czytaj więcej

Fundraising dla zabieganych. Jak komunikować się i pozyskiwać środki w czasach ciągłej zmiany

21.09.2018

Media społecznościowe, telewizja, gazety, radio czy kontakt bezpośredni? W czasach ciągłej zmiany nie ma prostej odpowiedzi na pytanie o to, jak najlepiej zwrócić uwagę darczyńcy na naszą organizację. Wyzwaniem jest także budowanie fundraisingu w fundacji lub stowarzyszeniu bez sztabu pracowników i środków na inwestycje. Zapraszamy na bezpłatne dwudniowe, warsztatowe zajęcia z fundraisingu i komunikacji dla NGO w języku angielskim prowadzone przez Alice Ferris oraz Jima Andersona z agencji GoalBusters Consulting (USA), która w ciągu kilku lat działalności pomogła organizacjom non-profit w Ameryce pozyskać od darczyńców ponad 100 mln dolarów.

czytaj więcej

Międzynarodowa Konferencja Fundraisingu w Bratysławie

05.09.2018

Od 9 do 11 października w Bratysławie już po raz dziewiąty organizowana jest największa w naszej części Europy konferencja o pozyskiwaniu środków od darczyńców indywidualnych oraz firm na działania organizacji pozarządowych – CEE Fundraising Conference. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest „Fundraising in a World of Big Data”. FAOO jest partnerem tego wydarzenia.

czytaj więcej

Mobile Fundraising dla NGO – drugie webinarium Nicka Allena o tym, jak zainteresować i zaangażować darczyńcę za pomocą smartfona

31.08.2018

4 września, 16:00 - zapraszamy na spotkanie o mobile fundraisingu, prowadzone przez Nicka Allena, szefa agencji Open America (Stany Zjednoczone). Podczas webinarium Nick będzie kontynuował tematy poruszone wstępnie w lipcu, m.in.: przygotowanie strategii mobile dla organizacji krok po kroku, redagowanie komunikatów fundraisingowych, kryteria wyboru akcji i kampanii, które sprawdzą się przy wykorzystaniu kanału „mobile”.

czytaj więcej

Szkoła Fundraisingu FAOO – zapraszamy na bezpłatny, intensywny kurs pozyskiwania funduszy

21.08.2018

Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich organizuje trzecią edycję szkoły fundraisingu skierowaną w pierwszej kolejności do fundacji i stowarzyszeń mających swoje siedziby poza dużymi ośrodkami miejskimi. Rekrutacja trwa do 6 września!

czytaj więcej

Social media na koniec wakacji – dwa webinaria z Marcinem Żukowskim!

17.08.2018

Zapraszamy na kolejne Webinaria FAOO – tym razem (znów) poświęcone mediom społecznościowym. Dlaczego? Bo temat ważny, a po naszym majowym spotkaniu na ten temat dostaliśmy mnóstwo pytań, kiedy będę kolejne. To są. 30 sierpnia i 19 września.

czytaj więcej

XXXVII Webinarium FAOO - Sekrety udanej współpracy z biznesem

20.07.2018

Zapraszamy na kolejne webinarium poświęcone fundraisingowi i budowaniu relacji. Tym razem – współpraca organizacji z biznesem. Jej sekrety zdradzi Mirella Panek-Owsiańska, członkini zarządu CSR Europe, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 26 lipca, 14.00!

czytaj więcej

Kwartalnik Trzeci Sektor jest znów dostępny!

05.07.2018

Dobra informacja dla wszystkich osób, które nie tylko są zainteresowane funkcjonowaniem i rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, ale też chcą poznawać je od naukowej, badawczej strony – „Kwartalnik Trzeci Sektor”, pismo z wieloletnią tradycją i zasługami, wrócił na rynek!

czytaj więcej