Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Aktualności

Webinarium - Dobre intencje nie wystarczą, czyli... o badaniach

13.01.2022

Zapraszamy na mini cykl dwóch webinariów poświęconych wykorzystaniu badań w działaniach organizacji pozarządowych. 24 stycznia i 24 lutego o 10:00 spotkamy się z Katarzyną Starzyk-Durbacz, która wyjaśni, jakie badania i dlaczego warto włączyć w działania stowarzyszeń i fundacji.

czytaj więcej

Wszystkiego dobrego!

23.12.2021

Serdecznie dziękujemy Wam za wspólną naukę, spotkania i inne edukacyjne doświadczenia w 2021 roku. Nie mamy wątpliwości, że Nowy Rok przyniesie nowe wyzwania dla zarządzających NGO. Mamy nadzieję, ze przy tej okazji zobaczymy się znów w FAOO! Wszystkiego dobrego na Święta Bożego Narodzenia oraz na Dwa Tysiące Dwudziesty Drugi!

czytaj więcej

Webinarium - Sygnaliści i ich ochrona w organizacjach pozarządowych

08.12.2021

Zapraszamy na kolejne webinarium, tym razem poświęcone rzadko poruszanemu, a bardzo ważnemu tematowi, jakim jest działalność sygnalistów, a w szczególności – ochrona działań sygnalistów. I – uwaga – ze szczególnym uwzględnieniem sygnalistów działających w organizacjach pozarządowych. Webinarium odbędzie się 16 grudnia o godzinie 16:00.

czytaj więcej

Czego o fundraisingu nauczyła nas pandemia?

24.11.2021

W poniedziałek 6 grudnia organizujemy całodzienne, edukacyjne spotkanie FAOO podczas którego poszukamy odpowiedzi na pytanie o to, w jaki sposób pandemia wpłynęła na pozyskiwanie środków ze źródeł prywatnych dla organizacji pozarządowych w Polsce. Kto stracił, a kto zyskał? Jakie strategie okazały się najbardziej opłacalne? Czy to prawda, że polscy darczyńcy przekonali się w końcu do przekazywania wpłat online? Odpowiedzi poszukamy przyglądając się działaniom dużych, ogólnopolskich organizacji oraz tych mniejszych – prowadzących swoje akcje głównie lokalnie.

czytaj więcej

Dysfunkcje, konflikty, wypalenie - skuteczne recepty

09.11.2021

Zapraszamy na trzy edukacyjne webinaria. Cykl "Dysfunkcje, konflikty, wypalenie - skuteczne recepty" poświęcony jest aktualnym i praktycznym zagadnieniom związanym z zarządzaniem zespołami w organizacjach pozarządowych.

czytaj więcej

Zarządzanie organizacjami w czasie pandemii w praktyce

17.10.2021

Zarządzanie w czasie pandemii nie było (raczej) zwykłym, codziennym zarządzaniem. Ograniczenie kontaktu między ludźmi, lockdown, różne restrykcje, niepewność i obawa o zdrowie mocno (zapewne) wpłynęły na działania organizacji i funkcjonowanie ich zespołów. Ale czy na pewno?

czytaj więcej

Jak pandemia wpłynęła na zarządzanie organizacjami?

10.09.2021

Zapraszamy do udziału w badaniu, w którym pytamy o wpływ pandemii na zarządzanie organizacjami pozarządowymi. Interesuje nas perspektywa menedżerów i menedżerek (pełniących funkcje członków zarządów, dyrektorów, kierowników programów czy koordynatorów projektów). Chcemy poznać Wasze doświadczenia i ocenę sytuacji, w jakiej znalazły się Wasze organizacje.

czytaj więcej

Zielona szkoła od września

12.08.2021

Zapraszamy na pierwszy, bezpłatny kurs fundraisingu FAOO dla organizacji działających na rzecz ochrony przyrody i środowiska. Organizacje te powinny być aktywne od przynajmniej dwóch lat, dysponować budżetem i stałym zespołem, a osoba zgłaszająca się do udziału w kursie musi mieć minimum roczny staż pracy związanej z pozyskiwaniem środków.  

czytaj więcej